У Львові відбувся форум «Спільними зусиллями. Інноваційні підходи до виявлення ВІЛ: аналітика та цифрові рішення». Захід об’єднав медичних фахівців, представників державних установ, міжнародних структур та неурядових організацій для обговорення сучасних інноваційних рішень у сфері виявлення ВІЛ.
«Профілактика – це великий сегмент роботи Другого медичного об’єднання Львова. Протестувати, виявити, скерувати і правильно лікувати – це все у нас працює завдяки Центру інтегрованих медико-соціальних послуг. Дякую своєму колективу, що розвиває ці процеси», - зазначив Андрій Миськів, керівник Другого медичного об’єднання Львова.
«Цей форум — важлива подія для всієї нашої спільноти, яка працює над подоланням епідемії ВІЛ. Львів є одним із провідних регіонів, де активно впроваджуються інноваційні підходи до тестування, лікування та профілактики. Саме завдяки тісній співпраці між усіма секторами ми можемо досягати реальних змін і наближати мету — подолання ВІЛ як загрози громадському здоров’ю», - розповіла Ярослава Лопатіна, Голова AHF Ukraine.
Форум став платформою для глибокого професійного діалогу, у рамках якого були представлені та проаналізовані практичні цифрові інструменти. Серед ключових тем – презентація аналітичного модуля Helsi для моніторингу тестувань, оцінка впливу автоматизованих сповіщень для лікарів, а також обговорення використання дашбордів для покращення управлінських рішень у сфері тестування на ВІЛ.
Олена Павлишин, завідувачка Поліклінічного відділення Лікарні Князя Лева, завідувачка і інфекціоністка Центру інтегрованих медико-соціальних послуг, презентувала аналітичний модуль Helsi – новий інструмент для моніторингу направлень і тестувань на ВІЛ. Він допоможе ефективніше і швидше виявляти інфекції, відтак надавати якіснішу медичну допомогу.
«Регіон Східної Європи – Центральної Азії залишається одним із регіонів, де продовжує реєструватися зростання ВІЛ-інфекції. Саме тому такі форуми, як цей, що спрямовані на впровадження інноваційних рішень і посилення міжсекторальноївзаємодії, є критично важливими для подолання епідемії в Україні», - підкреслила Юлія Квасневська, радниця Офісу UNAIDS в Україні.
Серед ключових результатів Форуму слід зазначити:
Проведення форуму стало важливим етапом для розвитку цифрових рішень у боротьбі з ВІЛ та сприяло посиленню міжсекторальної співпраці заради зміцнення громадського здоров’я. Щиро дякуємо всім учасникам за активну участь та спільну роботу задля впровадження системних змін у сфері охорони здоров’я.