Відтепер професійно дбають про ментальне здоров'я львів’ян і внутрішньо переміщених осіб у Другому медичному об’єднанні Львова. Психолог, лікар-психіатр і лікар-сексолог приймають за адресою: вул. Чупринки, 48.
«Розвиток Центру ментального здоров’я – це дуже важливий напрямок. У нас у Львові є загальна концепція розвитку психічного здоров’я до 2030 року. Ми розуміємо, яке значення має психічне здоров’я нашого пацієнта. Бо здоров’я – це стан фізичного, психічного та соціального благополуччя. У нас війна, люди страждають від впливу повітряних тривог, а наші воїни на передовій. Всі потребують психологічної допомоги. Війна – це стрес, біль і втрати.
Це вже другий у місті Центр ментального здоров’я. Наші сімейні лікарі пройшли відповідне навчання, щоб розпізнати ознаки депресії в пацієнта чи інші порушення психічного здоров’я. В Україні є велика стигма до людей, які мають розлади психічного здоров’я. З кожною людиною таке може статися, за статистикою в Україні кожен третій страждає від порушення психічного здоров’я. Пацієнт може навіть не розрізнити, що в нього є таке порушення. Сімейний лікар може розпізнати це і скерувати у Центр ментального здоров’я. Такі центри плануємо відкривати у кожній поліклініці міста», - розповідає Леся Кобецька, начальниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради.
У Центрі проводять професійну діагностику стану психіки, цілісний розбір кожної клінічної ситуації, вибір найкращого методу лікування, консультації суміжних спеціалістів, індивідуальну та групову психотерапії, співпрацю з соціальними службами та громадськими організаціями, групові зустрічі для різних категорій населення (вагітних жінок, внутрішньо переміщених осіб).
«Сьогодні у Центрі ментального здоров’я працює психолог, психіатр і сексолог. В майбутньому плануємо розширити центр, є проект, де буде і реабілітація. Це маленький крок до того, що ми плануємо зробити. У Другому медичному об’єднанні на первинній ланці задекларовано 207 тис. осіб, це п’ята частина міста. Основне завдання, яке ми ставимо перед собою – це співпраця фахівців Центру ментального здоров’я з лікарями сімейної медицини. Наша ціль – виявити людей, які впадають у зневіру, у зв’язку зі затяжним процесом війни, і скерувати їх у Центр ментального здоров’я», - пояснює Андрій Миськів, керівник Другого медичного об’єднання Львова.
«На відкриття Центру знадобилось близько двох місяців. Ми дуже оперативно відреагували, бо бачимо, що є така потреба. Це наш перший етап, у планах створення більшого Центру, який буде об’єднувати психічну та фізичну реабілітації.
У Центр може звернутись кожен, хто має потребу поспілкуватись про своє життя, про страхи і майбутнє. Сімейні лікарі, які зауважуватимуть у своїх пацієнтів потребу у психологічній/психічній підтримці, даватимуть скерування на безкоштовну консультацію до фахівців Центру. Можна звернутись без скерування, на платній основі, якщо людина не бажає фіксувати своє звернення через сімейних лікарів, називати своє ім’я тощо.
Зараз ми всі перебуваємо у стресі. Ми переживали постковідний стрес, зараз це хвилювання, пов’язані з війною, ми турбуємось про дітей і роботу. Тому запрошуємо усіх до Центру ментального здоров’я», - зазначає Юлія Василишин, в.о. медичного директора 5-ї Лікарні Другого медичного об’єднання Львова.
«Ми будемо надавати допомогу всього спектру не тільки тим, хто переживає проблеми з психічним здоров’ям. А і здоровим людям, які зараз, у часі війни, потребують підтримки. Всі перебувають в таких умовах, коли потребують додаткової адаптації. І наша робота скерована на те, щоб допомагати зі всіх сторін: діагностика стану, вибір найкращого методу лікування чи консультування. Інколи достатньо просто пояснити людині, що з нею все гаразд, враховуючи обставини.
Ми дійсно готувались не лише своїми власними силами, до нас приїжджали тренери з Ізраїлю. Вони проводили з нами навчання про роботу з гострим стресом. Це люди, які мають досвід в організації допомоги в країнах, де відбуваються військові дії. Тому ми отримали дуже корисний досвід і вже впроваджуємо його у роботі», - зазначає керівник Центру ментального здоров’я Другого медичного об’єднання Львова, лікар-сексолог Нікіта Галапач.
Запис на консультації у Центр ментального здоров’я за телефоном: 093 73 101 79.